#2013-12-30 03:47:18 

kalka

Użytkownik

Witam! Potrzebuję wskazówki. Otóż od kilku lat prowadzę spółkę. Wszystko rozwija się dobrze, ale ostatnio moja znajoma zdenerwowała mnie, że teraz tak wiele spółek posiada kłopoty z finansami itp. Wspomniała mi, że powinnam skorzystać z usług z dobrego doradztwa podatkowego w Poznaniu, ale ja nie wiem czy to jest mi potrzebne. Zastanawiam się czy na przykład Wy posiadacie kłopoty finansowe w spółce? Jak sobie z nimi radzicie?
#2013-12-30 04:45:33 

Dominika102

Użytkownik

W spółce, gdzie pracowałam mój szef nie był w ogóle zorientowany w prawie podatkowym, miał przez to ogromne kłopoty finansowe. Prawdziwy burdel był w tej spółce! A przecież tutaj wystarczyło wyszukać wiadomości o prawie podatkowym. Tyle razy jemu to mówiłam, ale w ogóle mnie nie słuchał. Zwolniłam się z tej firmy. Aktualnie jestem ogromnie zadowolona z pracy, którą mam. Znakomici są inni pracownicy i przyjemna atmosfera. No i oczywiście nie ma już rozgardiaszu, a to wszak jest też istotne! 
#2013-12-30 06:43:50 

Tadek

Użytkownik

Księgowa która u nas pracuje tak rzetelnie wypełnia swoje obowiązki że nie zdarzają sie żadne większe błędy ani opóźnienia. Niestety nie znam się na finansach bo ja jestem z działu informatyki lecz wątpię, aby w naszych sprawach księgowych były jakieś niezgodności. Ciekawe ile kosztuje sporządzenie opinii podatkowej, orientujecie się w tym zakresie? Słyszałem że takie opinie zawsze się przydają, nawet jeżeli w firmie panuje dobra sytuacja. Sądzę, że gdy ktoś bierze się za zakładanie firmy, powinien być przygotowany na to że w firmie mogą pojawiać się kryzysy. Nawet jak interes całkiem przyzwoicie prosperuje, zawsze będą występować jakieś mniejsze lub większe wahania. Nasz szef wymyśla dla nas rozmaite imprezy, abyśmy stanowili jak najbardziej zgrany zespół. Mi się niesamowicie podobają spotkania tego typu, zawsze chętnie biorę udział w takiej imprezie. Mógłby je robić znacznie częściej, na pewno wszyscy by się ucieszyli. 

#2013-12-30 09:25:16 

Janusz

Użytkownik

Poznań to jest teren znakomicie rozwinięty pod względem gospodarczym, ale jak się zamierza tutaj startować z własnym biznesem to należy mieć na uwadze ogromną konkurencję. Nie jestem przedsiębiorcą i prawdopodobnie nigdy nie będę ale jak patrzę na niekompetencję i nieporadność naszej księgowej to ani trochę nie żałuję że nie mam własnego przedsiębiorstwa. Nasz dział księgowy nieprawidłowo dokonuje podstawowych rozliczeń a potem musi robić szereg poprawek. Jak bym był szefem to bym już dawno temu wynajął doradcę podatkowego. Lecz póki co widzę że dla naszego szefa hasło "biuro rachunkowe w Poznaniu" to zupełnie pusto brzmiące słowa. Porządna firma powinna posiadać doskonale wyszkolonego prawnika jak i zagwarantowaną stałą pomoc eksperta do spraw podatkowych, inaczej nie zasługuje na miano porządnej firmy. Na dobrą sprawę odpowiednie kompetencje są ważne jeżeli chodzi o każde stanowisko. Osoby niekompetentne narażają daną firmę na straty. Regularne kierowanie pracowników na szkolenia ma zapobiegać takim sytuacjom. 

#2013-12-30 10:27:07 

Tiger

Użytkownik

Co za okropne czasy! Stale brakuje mi w firmie pieniędzy na rozmaite potrzeby. Niewątpliwie będę musiał dać wypowiedzenie jakiejś liczbie osób zatrudnionych. To dla mnie samego kłopotliwa sytuacja, lecz cóż, nie ma innego wyjścia. Inaczej być może splajtuję, a tego nie przeżyłbym, mam rodzinę na utrzymaniu. Ginę w gąszczu rozmaitych norm podatkowych. Nieustannie się coś zmienia w prawie. Tu powinno się przeczytać ciekawe informacje o podatkach.
#2013-12-30 11:07:34 

struś

Użytkownik

Są tacy co nigdy nie mieli kłopotów finansowych w firmie i są takie osoby, które męczą się z nimi non stop. Ja 2 lata temu zostałem oszukany przez księgową, która wykombinowała tak, że moja spółka miała ogromne problemy. Poszukiwałem mnóstwa rozwiązań, aż jakiegoś dnia trafiłem na pewną stronę internetową, na której znajdowało się wiele fajnych rad i wskazówek. Gdy wiedziałem co już powinienem zrobić, stworzyłem swój plan. Udało się uratować firmę przed bankructwem. : )
#2013-12-30 11:55:17 

YTi

Użytkownik

W naszym zakładzie pracują osoby bardzo skrupulatnie wypełniające swoje obowiązki dlatego problemy z zagadnieniami finansowymi, pomyłki w rozliczeniach to rzadkość. W gronie naszych najbliższych współpracowników jest jedna z fachowych poznańskich kancelarii podatkowych. Dzięki temu możemy działać w bardziej wydajny sposób. Precyzyjna analiza obciążeń podatkowych jaką przeprowadzają profesjonaliści, za każdym razem owocuje przydatnymi pod względem praktycznym wnioskami. We wszystkich firmach każdy realizuje przyporządkowane mu obowiązki, ale pomoc takiego zewnętrznego obserwatora jakim jest doradca podatkowy wydaje się być bardzo pożądana. Wiem że niektóre przedsiębiorstwa specjalnie nawet zamawiają dla siebie audyty wewnętrzne. Aby dobrze orientować sie w sprawach podatkowych trzeba wcześniej sporo się uczyć i zdobyć właściwe doświadczenie. 
#2013-12-30 12:34:13 

Janusz

Użytkownik

Tam gdzie jestem zatrudniony wykonuje się wiele skomplikowanych rozliczeń, a zatem zmuszeni jesteśmy zatrudniać dużą ilość osób do prac o charakterze administracyjnym. Wiem jacy doradcy podatkowi w Poznaniu oferują usługi, ponieważ prowadzimy współpracę z fachowcami tego rodzaju. Ekspert to jest ekspert, ktoś taki zawsze dobrze podpowie. To są zwykle pierwszorzędni analitycy, umieją należycie oszacować stan bieżący i trafnie prognozować.
#2013-12-30 15:18:37 

amadore

Użytkownik

Firma w której pracuję zatrudnia kilku księgowych, dwóch bardzo dobrych prawników i ma bardzo duży dział kadr. Tak więc pomyłki dotyczące rozliczeń to rzadkość. Nasz dyrektor to nie jest ktoś kto mi czymkolwiek imponuje lecz muszę przyznać że dzięki niemu w firmie panuje porządek. Cenię go za to. Nie jest może zbyt sympatyczny lecz potrafi zadbać o sprawy naszego przedsiębiorstwa. Dla mnie najbardziej liczą się kompetencje, a to czy ktoś jest miłą czy też niemiłą osobą to sprawa drugorzędna. Imponują mi tylko osoby wyróżniające się nieprzeciętnymi walorami intelektualnymi lecz jak ktoś się przyczynia do dobrego funkcjonowania zakładu, umiem to docenić. Dzięki temu dyrektorowi rozpoczęliśmy współpracę z doradcami podatkowymi i ta współpraca okazała się bardzo przydatna. Jeszcze dwa lata temu jakby mi ktoś rzucił hasło kancelariarb.com.pl – doradztwo podatkowe to nie miałbym pojęcia co to za firma, a dziś już orientuję się nawet kto konkretnie tam realizuje usługi.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015