#2017-02-10 03:39:42 

SztucznaLawa

Użytkownik

W związku z wiekiem i ogólnym obniżeniem sprawności, mój tato nie może korzystać już z piętra w swoim domu. Żeby mu pomóc, pomyślałam o kupnie takiego krzesełka co montuje się ściany i na nim zjeżdża-wjeżdża po schodach, ale ostatnio znajoma powiedziała mi, że lepszy jest schodołaz, bo nie trzeba go mocować do ściany i można wykorzystać w wielu miejscach, nie tylko w domu. Ja się na tym nie znam, ale może ktos z was korzystał już z czegoś takiego. Co waszym zdaniem będzie lepsze?
#2017-02-10 03:48:29 

JarekH.

Użytkownik

Koleżanka troszkę wprowadziła Cię w błąd, bo to są zupełnie różne rodzaje sprzętów. Krzesełko schodowe to sprzęt dedykowany dla w miare sprawnej osoby, która jeszcze chodzi, ale już ma problem z wejściem po schodach, natomiast schodołaz to sprzęt dla osoby, która jeździ na wózki. Pozatym schodołaz musi być obsługiwany przez kogoś sprawnego, a z krzesłka można korzystać samodzielnie, bez pomocy drugiej osoby. Zresztą zajrzyj sobie tutaj http://www.meva-podnosniki.pl/index.php/oferta/likwidacja-barier-architektonicznej/krzeselka-schodowe-menu. Masz tu zdjęcia i dane techniczne takich krzesełek, a w serwisie znajdziesz jeszcze zdjęcia i dane schodołazów.
#2017-02-10 05:59:34 

SztucznaLawa

Użytkownik

Aha, teraz widzę różnicę. Dzięki za wyjaśnienie. To chyba do domu krzesełko schodowe będzie jednak lepsze, prawda?
#2017-02-10 06:58:07 

JarekH.

Użytkownik

Jesli tato wciąż porusza się samodzielnie to raczej tak.
#2017-02-10 07:57:50 

Karyntia

Użytkownik

Ja bym radziła myśleć perspektywicznie. Jesli widzisz, że ojcu jest coraz ciężej sie poruszać, to musisz brac pod uwagę fakt, że prędzej czy później i tak będzie musiał korzystac z wózka.
#2017-02-10 09:37:30 

SztucznaLawa

Użytkownik

Mam nadzieje, że tak źle jednak nie będzie. Narazie zostane przy tym krzesełku.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015